Salihli Pencere Korkuluk Sistemleri
Salihli Pencere Korkuluk Sistemleri

Salihli Pencere Korkuluk Sistemleri

 

Cam demirleri olarak bilinmekte olan sistemleri pencere korkulukları olarak adlandırılır. Pencere korkuluk sistemleri bir binanın en önemli güvenlik önlemlerinin başında gelmektedir. Özellikle birinci katta, giriş katında ya da müstakil evlerde tercih edilen korkuluk modelleri günümüzde hemen hemen her binada bulunmaktadır. Eskiden sadece güvenlik önlemi olarak kullanılan bu korkuluklar artık değişik şekilleri, işlemeleri ve üzerine yerleştirilen motifleri ile dış cephe dekorasyonunda önemli bir rol oynuyor. Tek bir amacın dışına çıkan ferforje cam korkuluk modelleri güvenliğin yanında tasarım ve gösteriş de sağlıyor. Pencere korkulukları dış cephede kullanıldığı için son derece dayanıklı olarak tasarlanıyor. Bu sayede bir defa takıldığında uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabiliyor.

 

Pencere korkuluk modelleri de binanın dış cephesinde yer aldığı için son derece önem arz ediyor. Yapının genel tasarımı ile uygun olarak tasarlanan korkuluklar doğru şekilde kullanıldığında binayı daha dikkat çekici ve göz alıcı kılıyor. Lazer kesim pencere korkulukları her türlü boyda ve genişlikte tasarlanabiliyor. Son tasarım ile beraber eklenen dekoratif motifler pencere korkuluklarını sıradan bir demir yığını olmaktan çıkarıyor ve binanın dış cephesini hareketlendiren dekorasyon ögesi halini alıyor. Pencere korkuluk tasarımlarında hem oval hem de keskin köşeli tasarımlar her türlü binaya kolayca uyum sağlıyor. Ayrıca ev sakinlerinin isteği doğrultusunda şekillenen korkuluklar bu sayede özel ve özgün olarak binadaki yerini alıyor.

 

Ferforje cam korkuluk modelleri demirin yapısı gereği son derece sağlam olmasıyla ön plana çıkıyor. Dış cephede kullanılacak olan korkuluklar uzun yıllar boyunca yağmur ve kar gibi zorlu mevsim şartlarına maruz kalıyor. Bundan dolayı korkulukların kolay deforme olmaması gerekiyor. Demirin içerisinde yer alan %0,1’den az karbon ve %1-2 arasında değişen cüruf ferforjenin güçlü olmasını ve kolay kolay eğilip bükülmemesini sağlıyor. Üretim aşamasından sonra sert fırça ile fırçalanan ve üzerine çeşitli kimyasallar ile koruma katları uygulanan pencere korkuluk sistemleri uzun yıllar boyunca paslanmadan kullanılabiliyor ve neredeyse binanın kendisi ile birlikte yaşlanıyor.

 

Ferforje pencere korkulukları sistemleri restaurantlar, bahçeli evi olanlar, dubleks teraslar, kafelerin cam kısımları ve villa duvarlarını süslemek korumak adına tasarlanmıştır. Ferforje pencereler sistemleri özel olarak üretilmiş profil demirleri ile her eve her yapıya özel özellikler taşımaktadır.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014